2016-2017

29.9.
PHYK HBA Cadets tyttöjen joukkueeseen on valittu seuraavat pelaajat:
7-luokka: Kati Ollilainen, Peppi Tyynilä
8-luokka: Janette Aarnio, Alexandra Ailus, Cia Eklöf, Sara Hakala, Sade Ruokolainen, Maiju Sarajärvi, Ilona Sutinen
9-luokka: Wilma Kivekäs, Taru Kurunsaari, Noora Markkanen, Lotta-Kaisa Paltemaa, Ebba Pekonen, Salla Saari, Sanni Tuomisto

PHYK HBA Cadets poikien joukkueeseen on valittu seuraavat pelaajat:
7-luokka: Lenni Hervola, Henri Mennander, Emil Skyttä
8-luokka:  Teemu Hakkarainen, Eero Laakso
9-luokka: Niilo Anttila, Santeri Korander, Teo Niinimäki, Jan Novitsky, Alvar Peltoniemi, Erik Sajantila, Teemu Suokas, Touko Tainamo, Eelis Uitto

2015-2016

28.4.
Tytöt Riikan Superfinaalissa
http://www.basket.fi/uutiset/seurat_ilmoittavat/?x122585=39333362

3.3.
Pojat turnausvoittoon Madridissa
http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=37841012

2.3.
Tytöt pääsivät EYBL-lopputurnaukseen
http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=37840974

28.2.
HBA:n tytöt ja pojat Euroopassa
http://www.basket.fi/uutiset/seurat_ilmoittavat/?x122585=37760911

7.12.
Tyttöjen turnauksen uutinen Koripalloliiton sivuilla
http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=35837743

3.12.
Tytöt turnauksessa Slovakiassa
http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=35742485

19.10.
Tyttöjen turnauksen uutinen Koripalloliiton sivuilla
http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=34872683

15.10.
Tyttöjen HBA-joukkueen ensimmäinen U17 EYBL-turnaus pelataan Valko-Venäjän Lidassa.
EYBL:n tulossivut: http://www.eybl.lv/new/g_u17_scheduler.php#mbt:103-303$f&arena=113997
PHYK:n tulossivut: http://www.phyk.fi/PHYK/URHEILUNTULOKSIA?UUID=2418#URHTULOKSIA

17.9.
Tämän kauden HBA-ryhmät on nimetty.

Tytöt: Janette Aarnio, Alexandra Ailus, Elina Arike, Sara bejedi, Aino Köninki, Rosa Lehti, Noora Markkanen, Lotta-Kaisa Paltemaa, Ebba Pekonen, Salla Saari, Ilona Sutinen, Venla Viitanen

Pojat: Niilo Anttila, Santeri Korander, Topias Laine, Eetu Lähdetniemi, Teo Niinimäki, Jan Novitsky, Alvar Peltoniemi, Oskari Rantala, Markus Rautasalo, Erik Sajantila, Eemeli Saukkonen, Teemu Suokas, Touko Tainamo, Joonas Timonen, Eelis Uitto, Emil Uotila, Tommi Wuorenjuuri   

2014-2015

6.3.
HBA-pojat turnauksessa Riiassa 6.3. - 8.3. Pelit ja kokoonpano: http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=29832267

19.1.2015
Tytöt ja pojat turnauksessa Riiassa 16. - 18.1. Tulokset ja kokoonpanot: tytöt ja pojat. Koripalloliiton uutinen: http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=28810284.

12.11.
Tyttöjen Viron turnauksen uutinen Koripalloliiton sivuilla: http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=27281232.

30.10.
HBA-pojat turnauksessa Ventspilsissa Latviassa 24. - 26.10. Kokoonpanot ja tulokset täältä. Myös basket.fi:ssä julkaistiin uutinen poikien turnauksesta.

28.9.
HBA-tytöt turnauksessa Riikassa Latviassa 25. - 28.9. Koripalloliiton uutiseen täältä.

1.9.
Poikien HBA PHYK Cadets -joukkue on valittu: Niilo Anttila, Eelis Copeland, Rasmus Eklund, Pyry Kanerva, Santeri Korander, Lauri Laaksonen, Topias Laine, Pyry Marttinen, Teo Niinimäki, Markus Rautasalo, Erik Sajantila, Teemu Suokas, Joonas Timonen, Emil Uotila, Tommi Vuorenjuuri.

28.8.
Tämän lukuvuoden tyttöjen HBA PHYK Cadets -harjoitusryhmä on valittu: Kia Vaalavirta, Vilma Pöyry, Savannah Goodwin, Vera Lauhaluoma, Mona Winter, Veera Auvinen, Fanny Hulmi, Elina Arike, Venla Viitanen, Emma Tuomisto, Sara Bejedi, Ebba Pekonen, Noora Markkanen, Salla Saari, Siiri Rouvinen. 

2013-2014

1.6.
Poikien ensi kauden sarjan ohjelma julkaistu http://www.eybl.lv/new/p_u15_d2.php

30.4.
Koripalloliiton uutinen tyttöjen lopputurnauksesta http://www.basket.fi/uutiset/seurat_ilmoittavat/?x122585=23203918

8.4.
Koripalloliiton uutinen poikien Minskin turnauksesta http://www.basket.fi/uutiset/seurat_ilmoittavat/?x122585=22747516

26.3.
Poikien Minskin turnauksen ennakko Koripalloliiton sivuilla http://www.basket.fi/uutiset/seurat_ilmoittavat/?x122585=22474345

18.3.
Koripalloliiton uutinen tyttöjen Tallinnan turnauksesta http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=22300199

30.1.
Poikien Vilna turnauksen uutinen Koripalloliiton sivuilla http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=21342296

23.1.
Ennakkoa poikien Vilnan turnauksesta Koripalloliiton sivuilla http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=21238879

15.1.2014
Poikien Vilnan turnauksen kokoonpano nimetty sekä otteluohjelma julkaistu: http://www.phyk.fi/PHYK/URHEILUNTAPAHTUMIA?UUID=2052#URHTAPAHTUMIA

11.12.
Koripalloliiton uutinen tyttöjen Moskovan turnauksesta: http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=20640246

25.11.
Tyttöjen Moskovan turnauksen kokoonapano nimetty sekä otteluohjelma julkaistu: http://www.phyk.fi/Default.aspx?tabid=2751

31.10.
Koripalloliiton uutiset poikien turnauksesta
Ennen: http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=19908131
Jälkeen: http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=19979970

25.10.
Poikien ensimmäisen turnauksen otteluita voi seurata live-seurannassa: http://www.eybl.lv/new/b_u17_d2_scheduler.php#mbt:103-303$f&arena=17893
 
24.9.
HBA PHYK Cadetsien kokoonpanot kaudelle 2013 - 2014 julkaistu.
Tytöt: Nenna Lindström, Emmi Malmivirta, Elina Oravakangas, Veera Auvinen, Savannah Goodwin, Fanny Hulmi, Maaria Jaakkola, Ella Kolehmainen, Vera Lauhaluoma, Bettina Mero, Wilma Pöyry, Elisa Sinerkari, Kia Vaalavirta, Mona Winter, Elina Arike, Sara Bejedi
Pojat: Edon Maxhuni, Miro-Markus Nikula, Riku Nikama, Tommi Rasi, Semi Saari, Sami Tahvanainen, Aleksi Takkunen, Arttu Örmälä, Eelis Copeland, Pyry Kanerva, Pyry Marttinen

2.9.
Tämän kauden pelipaikat ja lohkot julkaista EYBL:n sivuilla: http://www.eybl.lv/new/g_u17_main.php

2012-2013

28.3.
Poikien kolmannen turnauksen ennakko Koripalloliiton sivuilla http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=16965993

25.1.2013
Ennakkouutinen tyttöjen Jelgavan turnauksesta Koripalloliiton sivuilla: http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=16150736

3.12.
Tytöt kolmansia Puolan Czluchowissa järjestetyssä EYBL-turnauksessa. 
 
 
Tyttöjen Puolan matkan uutinen Koripalloliiton sivuilla: http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=15454329

29.11.
Tyttöjen Puolan turneesta uutinen Koripalloliiton sivuilla: http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=15400881

19.11.
Lyhyt turnausraportti poikien Riikan-turnauksesta Koripalloliiron sivuilla: http://www.basket.fi/uutiset/kaikki_uutiset/?x122462=15265642

16.11.
Pojista uutinen Koripalloliiton sivuilla: http://www.basket.fi/uutiset/?x125758=15215241

1.10.
Poikien HBA-ryhmää täydennetty. Mukaan liittyvät ns. kokelaina 7-luokkalaiset Miika Heinonen, Pyry Kanerva ja Eelis Copeland.

25.9.
Kotiturnauksen uutinen Koripalloliiton sivuilla: http://www.basket.fi/uutiset/?x125763=14537311

8.9.
Kotiturnauksen otteluohjelma julkaistu: http://www.phyk.fi/PHYK/URHEILUNTULOKSIA?UUID=1812

2011-2012


25.5.

Kauden 2012-2013 HBA-valmennettavat 8.- ja 9.-luokkalaisten osalta on valittu. Ryhmää täydennetään 7.-luokkalaisilla koulujen alkaessa syksyllä. 

Tytöt: Nina Augustin, Lotta Eräkangas, Jemina Harju, Sandra Karsten, Emmi Malmivirta, Sini Mäkelä, Elina Oravakangas, Johanna Peltonen, Iina Salmenkivi, Petra Salovaara

Pojat: Jonathan Guzman, Niilo Helminen, Kalle Johansson, Ville Leikas, Edon Maxhuni, Niklas Mitzner, Riku Nikama, Aapo Pietiläinen, Hannes Saari, Semi Saari, Matias Suvanto, Aleksi Takkunen

10.5.
Kosun haastattelu Koripalloliiton sivuilla: http://www.basket.fi/uutiset/?x126818=12912855

9.5.

Tyttöjen HBA-turnauksen tulokset sekä pistenikkarit: http://www.phyk.fi/PHYK/URHEILUNTULOKSIA?UUID=1716

7.5.
Tyttöjen Superfinal-uutinen Koripalloliiton sivuilla: http://www.basket.fi/uutiset/?x125709=12873153

31.1.2012

Uutinen tyttöjen pääsystä Superfinaaliin Koripalloliiton sivuilla: http://www.basket.fi/uutiset/liitto_ilmoittaa/?x127044=11592924

15.11.
Tyttöjen Ostrolekan turnauksen raportti Koripalloliiton sivuilla: http://www.basket.fi/uutiset/kaikki_uutiset/?x122462=10741744