Previous Page  63 / 68 Next Page
Information
Show Menu
Previous Page 63 / 68 Next Page
Page Background

63

PALKINTOMITALIT

HYVÄSTÄ AINEKOHTAISESTA

KOULUMENESTYKSESTÄ

PERUSKOULU (PRONSSIMITALI)

Äidinkieli

Maria Kahanpää 9C

Reaali

Kia Väinölä 9B

Vieraat kielet

Emma Kemppinen 9D

Matematiikka

Emma Valmari 9D

Käsityö tekstiili

Emma Ignatius 9F

Käsityö tekninen Vilma Määttä 9E

Kuvataide

Farida Ud-Din 9A

Musiikki

Sara Bejedi 9F

Liikunta tytöt

Paula Savolainen 9E

Liikunta pojat

Justus Hakulinen 9F

Tietotekniikka Aapo Jutila 8D

Kotitalous

Kalle Marjakangas 9C

LUKIO (HOPEAMITALI)

Äidinkieli

Emmi-Juulia Hirviniemi 12A

Reaali

Otto Solatie 13D

Vieraat kielet

Aino Virolainen 13D

Matematiikka

Mikko Rosenberg 13C

Kuvataide

Nelli Pentti 13C

Musiikki

Heidi Holmström 13A

Liikunta tytöt

Ella Alakomi 13A

Liikunta pojat

Leo Väisänen 13D

STIPENDIT

Koulukuvaaja Hyvän Työn Konttorin lahjoittamista

varoista seuraavat stipendit

Ylioppilaskirjoitusten perusteella 300€

Otto Solatie 13D

Hanni Häkkinen 13A

Kannatusyhdistyksen lahjoittamista varoista

seuraavat stipendit

Ylioppilaskirjoitusten perusteella 100 €

Henri Happonen 13A

Aino Virolainen 13D

Miikka Mänttäri 13C

Hyvälle ylioppilaalle ja hyvälle PHYK:laiselle 100 €

Aleksi Virtapuro 13D

Pohjois-Haagan Lions Clubin stipendi

Hyvälle ylioppilaalle ja hyvälle PHYK:laiselle 100 €

Netta Mäki 13C

Julia Lang 13B

Koulukuvaajan lahjoittamista varoista seuraavat

stipendit

Opettajienkokouksen päätöksellä 50 €

Mari Anttila 12A

Luka Lahtinen 13B

Vilhelmiina Aalto 13A

Nenna Kalsi 13B

Oskari Saukkonen 13D

Ilmari Aarela 14A

Sonja Eskelinen 14A

Markus Syyrilä 14D

Janika Autio 14C

Ella Heimonen 15A

Jesse Viljanen 15D

Lassi Lähteenmäki 15B

Helmi Sundström 15D

Riku Hyppönen 9A

Teresa Rantala 9B

Oskari Rantala 9C

Emma Valmari 9D

Minka Halttunen 9E

Emma Ignatius 9F

Anna Lutzeier 8A

Saara Toivanen 8B

Micaela Kaitera 8C

Leevi Kahri 8D

Mirva Karvinen 8E

Melina Brusi 8F

Jami Majalahti 8G

Veera Jukarainen 7A

Jonna Saranka 7B

Osmo Simonen 7C

Aino Köninki 7D

Vilja Kulikoff 7E

Elmo Laine 7F

Kannatusyhdistyksen stipendi ansiokkaasti

kouluyhteisössä toimineelle 50 €

Lassi Paju 9E

Ayan Mohamud 9A

PHYK:n senioriopettajien stipendi ansiokkaasti

kouluyhteisössä toimineelle 100€

Saara Astola 13A

Erika Ketola 9E

Riemuylioppilaiden stipendit 100€

PHYK-hengen luominen

Henrik Ketola 13B

Ahkeruus ja yritteliäisyys

Emmi-Juulia Hirviniemi 12A

Stipendi kouluyhteisössä toimineelle 100 €

Tuomas Mikkola 13C

Nea Puikkonen 13C

Amican hyvät tavat -stipendi 50€

Ronja Välikangas 14D

Manu Määttänen 9D

Amican stipendi ansioituneelle urheilijalle 100 €

Aleksi Sorsa 13D

Ville Räty 9F

Koulukuvaajan stipendi urheilukoulua

menestyksekkäästi edustaneelle urheilijalle 100€

Emma Nuutinen 12A