Previous Page  64 / 68 Next Page
Information
Show Menu
Previous Page 64 / 68 Next Page
Page Background

POHJOIS-HAAGAN YHTEISKOULU

2015-2016

64

Amican stipendi hyvälle

PHYK:laiselle 100€

Samu Ronkainen 14D

Otso Kulikoff 9C

Luoteis-Helsingin rotariklubin

stipendi kouluyhteisössä

toimineille 100 €

Heidi Ojala 9A

Niko Tamminen 9A

Richard Roos 9F

ABB Industry Oy:n stipendi

lukion lahjakkaalle fyysikolle

100€

Mikko Rosenberg 13C

Jyrki Jääskeläisen

stipendirahastosta musiikin

harrastajalle 100 €

Helmiina Kontio 14B

Koulukuvaajan taito- ja

taideaineiden stipendit 50 €

tekninen työ

Perttu Kuhalainen 9A

tekstiilityö

Monica Lindfors 9C

kotitalous

Jade Kontturi 9B

kuvataide

Veera Ihalainen 9C

musiikki

Hilkka Lukkari 9A

tietotekniikka

Samuel Harjunpää 9B

Äidinkielen ja kirjallisuuden

kirjapalkinto

Micaela Kaitera 8C

Ella Jaatinen 9B

Heidi Ojala 9A

Lassi Paju 9E

Tiia Lappalainen 8A

Taloustietokilpailun parhaat

Topi Pöyhönen 9D

Emma Ignatius 9F

Elias Tervo 9D

Kirjapalkinto saksan

opinnoissa menestyneell

e

Pyry Hinkkanen 13A

Kirjapalkinto ranskan

opinnoissa menestyneelle

Lydia Lindfors 13B

Schilots & Söderströms AB:n

kirjapalkinto

Marianne Westerholm 13D

Helsingin reserviupseeripiirin

kirjapalkinto

Okko Hartikainen 8C

Aarni Laakkonen 14B

MPK:n Helsingin

maanpuolustuspiirin

kirjapalkinto

Leevi Kahri 8D

Kirjastipendi yläasteen

oppilaille

englanti

Maria Kahanpää 9C

ruotsi

Mariela Tapio 9E

A2-saksa

Heikki Huhtamäki 7C

B2-saksa

Saara Toivanen 8B

A2-ranska

Paula Savolainen 9E

B2-ranska

Niko Tamminen 9A

Kirjastipendi lukion

opiskelijoille

englanti

Jori Helle 14A

ruotsi

Suvi Erhovaara 14A

espanja

Helmiina Kontio 14B

ranska

Tapio Valve 15D

saksa

Helmi Sundström 15D

Kirjapalkinto englannissa

erinomaisesti menestyneille

Sampo Saloriutta 13D

Niilo Lappi 13B

Aleksi Toivanen 13D

Netta Mäki 13C

Hanni Häkkinen 13A

Aino Virolainen 13D

Pohjola-Nordenin kirjapalkinto

Emma Varmanen 8E

Jesse Mäkelä 15C

Paula Hosiaisluoma 13A

Tuomas Mikkola 13C

Espanjan suurlähetystön

kirjapalkinto

Aino Virolainen 13D

Ruotsin kulttuurikurssin

aktiiviselle osallistujalle

Tim Eklöf 9C

Haagan autokoulun stipendi

hyvälle PHYK:laiselle ja hyvälle

oppilaalle 100 €

Sampo Saloriutta 13D

Aapo Pietiläinen 13C

Ella Alakomi 13A

Venla Viitanen 9D

HanDy:n taistelijapalkinto 50€

Enna Halonen 13A

Stipendi kiusaamista vastaan

50 €

Kia Väinölä 9B

Koulukuvaajan stipendi

matematiikasta ansiokkaalle

laskijalle 100 €

Lauri Hellén 9C

Iitu Salo 9D

Laskinstipendi motivoituneelle

laskijalle

Lovisa Välikangas 9C

Kirjapalkinto ainereaalissa

erinomaisesti menestyneelle

fysiikka

Henri Happonen 13A

Hanni Häkkinen 13A

Aapo Pietiläinen 13C

Mikko Rosenberg 13C

Otto Solatie 13D

kemia

Hanni Häkkinen 13A

Mikko Rosenberg 13C

Otto Solatie 13D

Sanna Malinen 13B

Joona Vuolteenaho 13D

psykologia

Laura Korhonen 13B

yhteiskuntaoppi

Ella Alakomi 13A

maantiede

Aleksi Virtapuro 13D

Kemia-lehden vuosikerta yo-

kirjoituksissa menestyneille

Hanni Häkkinen 13A

Mikko Rosenberg 13C

Otto Solatie 13D

Sanna Malinen 13B

Joona Vuolteenaho 13D

Rehtori Vahteran

stipendirahastosta

luonnontieteestä 150 €

Joona Vuolteenaho 13D

Olympiakomitean vuoden

urheiluoppilaitos -stipendi

100 €

Kaisa Collin 13A

Aaro Tuominen 13D

Jasmin Lindell 9E

Ilari Latikka 9E

Korispisteen tunnustuspalkinto

yläasteen potentiaaliselle

koripalloiljalle 100 €

Joonas Timonen 9E

Elina Arike 9F

Yleisurheilun kiertopalkinto

Vilja Kauranen 8F

Entisten oppilaiden, nykyisten

haagalaisten yrittäjien Eliisa

Kauppilan ja Pirjo Leinon

yritteliäisyys-stipendi 100 €

Sanna Malinen 13B

Annika Virtanen 9E

Pakilan Vedon stipendi

talvilajin

yksilöurheilijalle 100 €

Kalle Parantainen 15C

Helsingin ortodoksinen

seurakunnan stipendi

ortodoksiseen

uskonnonopetukseen

osallistuneille kevään 2016

ortodoksisille ylioppilaille

Christa Mäkelä 13C

Kirjapalkinto äidinkielessä ja

kirjallisuudessa menestyneille

lukiolaisille

Otto Solatie 13D

Lydia Lindfors 13B

Julia Lang 13B

Teknologiateollisuus ry:n

stipendi 8. luokan teknisen

käsityön taitajalle 40 €

Iisa Sipponen 8A

Kanta-Helsingin

reserviupseerit ry:n stipendi

50 €

Kari Piiroinen 8E

Ville Riihonen 14C

Pohjois-Haaga seuran

stipendi pohjoishaagalaiselle

tulevaisuuden lupaukselle

50 € + 60 vuotisjuhlakirja

Farida Ud-Din 9A

Syksyn ylioppilaiden stipendit

Hyvä ylioppilas ja hyvä

PHYK:lainen 200€

Helena Matilainen

Sofia Piispanen

Kirjapalkinto ainereaalissa

hyvin menestyneelle, biologia

Helena Matilainen

Olympiakomitean vuoden

urheiluoppilaitos -stipendi

100 €

Tuomas Määttä