Ajankohtaista

Pohjois-Haagan yhteiskoulun lukion oppilaaksiotto 2019 – tulokset julkaistu

Lukion oppilaaksioton tulokset julkistetaan torstaina 13.6.2019 klo 8.00. Koulun ala-aulan ikkunassa on tuolloin nähtävissä Pohjois-Haagan yhteiskouluun valittujen nimilista. Nimilista hyväksytyistä löytyy myös koulun kotisivuilta http://www.phyk.fi/ klo 7.00. Niiden oppilaiden nimet, jotka ovat kieltäneet nimensä julkaisemisen internetissä, löytyvät ainoastaan koululta.

Toivomme sinun varmistavan lukiopaikkasi to 13.6 – pe 14.6. toimittamalla koulun kansliaan alkuperäinen peruskoulun päättötodistus. Kanslia on avoinna to 13.6. klo 9-18 ja pe 14.6. klo 9-16.

Vaikkakin sinulla on lakisääteinen oikeus vahvistaa paikkasi 27.6. asti, niin on ehdottomasti oman etusi mukaista varmistaa paikka heti nyt torstaina 13.6. tai perjantaina 14.6. Ainoastaan näinä päivinä sinun on mahdollista saada lukujärjestys ensimmäiselle jaksolle, wilmatunnuksesi, kirjalista ja ohjausta alkaviin lukio-opintoihin. Kaikkien on vahvistettava paikkansa käymällä koululla.

Yleislinjan alin keskiarvo oli tänä vuonna 9,00 ja urheilulinjan alin pistemäärä 15,79.

LUKIOLINJA

Ansamaa, Mona Olivia
Castrén, Liinu Matilda
Condé, M’balia Emmi Marita
Douglas, Ella Lisa Josefina
Grekelä, Julia Vilhelmiina
Hakola, Siiri Laura Elviira
Harjanne, Laura Siiri Ilona
Heinänen, Vili Justus Tapani
Hjelm, Mikael Johannes
Hollmén, Alisa Wilma Augusta
Hölli, Helmi Linnea
Immonen, Iiris Ilona
Jaakkola, Sanni Susanna
Jutila, Iida Eveliina
Kallio, Miro Oliver
Karhunen, Noora Aurora
Karlsson, Victoria Silja Margareta
Kesker, Juuli Maaria
Kleemola, Helmiina Anni Elina
Kokko, Camilla Eleonora
Korkiakoski, Shanina Madeleine
Kovalainen, Ronja Sofia
Kuhalainen, Akseli Veikka
Kyntölä, Emma Inga-Lill
Laaksonen, Emma Susanna
Lammio, Hertta Kaarina
Latvanen, Otso Esa Antero
Laurila, Maija Helena
Lehtonen, Aapo Olavi
Leppä, Onni Eemeli
Leskinen, Santeri Eemil
Liila, Tanja Laura Susanna
Lipiäinen, Jenni Emilia
Oksanen, Ella Maria
Paavilainen, Vilja Maria
Pitkäjärvi, Paulus Benjamin
Pursiainen, Lauri Ilmari
Raekivi, Vilma Emilia
Rauhala, Anni Iiris Alina
Rautavuoma, Fanny Alina
Saajakari, Annika Irmeli
Saarinen, Iina Maria
Seppälä, Karla Karolina
Sinitsyna, Emilia Karoliina
Sirén, Leevi Petteri
Sulander, Vertti Iivari
Tujula, Suvi Tuuli
Uusitalo, Reetta Piita Sofia
Vepsäläinen, Oskari Kalle Matias
Viljanen, Aleksandra Emilia
Vuorinen, Aimi Maria
Ylén, Aino-Emilia Anna
Äikää, Jonna Eeva Annika

Yhteensä 53 opiskelijaa, alin keskiarvo 9,00

LUKION URHEILULINJA (erityinen koulutustehtävä)

Aakko, Ella Minerva
Alkio, Ahti Antti Tapio
Boughrara, Chahrazed
Cziczer, Félix István
Dahlström, Benjamin Valtteri
Ervasti, Annemarie Kaarina
Eräheimo, Reea Merette Titintytär
Eskola, Ossi Sakari
Fraidenberger, Veronika
Haakana, Santeri Sebastian
Harjanne, Hanni Annnikki
Hervola, Lenni Aksu Elmeri
Honka, Iina Jenniina
Hyökyranta, Joonas Santeri
Häikiö, Helmi Karoliina
Juusela, Emmi Aleksandra
Juutinen, Vilho Oiva Eerikki
Järvinen, Iivari Pekanpoika
Keso, Kaisa Unelma
Klinga, Siiri Maria Li Fei
Koivu, Ella Inkeri
Koskela, Aino Helmi Emilia
Koskenvaara, Sirkku Henriika
Koskivaara, Hanna Maria
Kosunen, Karla Annika
Kumpula, Joona Kalervo
Lang, Christian Alarik
Lauha, Niilo Olavi
Leppinen, Ellen Maria
Leveelahti, Linda Matilda
Liimatainen, Iines Maria
Lähdeoja, Anna Ilona
Matikka, Miko Matias
Melnits, Ike
Miettinen, Iris Matilda
Myllykoski, Matias Onni Johannes
Napari, Sara Emilia
Niemi, Matias Aukusti
Nikkanen, Jesse Tapio
Pelkonen, Jenny Aino Katriina
Pesonen, Heikki Jussi Petrik
Pitkälä, Ella Anna Sofia
Poijärvi, Asta Elina
Pukkila, Lia
Pursiainen, Anna Riikka Elisa
Pöllänen, Dina Katariina
Rahiala, Mette Monica
Rahiala, Mikael Robert
Rauhansalo, Aada Sofia
Ruusunen, Rasmus Johannes
Räisänen, Linda Elisa
Rönnholm, Thomas Antonio Mikael
Saarenpää, Nea Susan Maria
Salminen, Samu Mikael
Schulz, Lasse William
Seppänen, Aukusti Esko Valtteri
Siitonen, Netta Joanna
Skyttä, Emil Toivo Axel
Suuriniemi, Sinna Annina Marianna
Tamminen, Juuso Aku Mikael
Tuomela, Teemu Oskari
Tuomisto, Inka Anthonia
Tyynilä, Peppi Tuulia
Törnblom, Aaro Elias
Vujasinovic, Milos
Vuorio, Aarni Kai Pietari
Vuorio, Taika Susanna
Vähäsarja, Nea Jessica
Wallius, Kalle Erik Juhani
Ypyä, Ava Elea Antoinetta

Lisäksi urheilulinjalle valittiin kaksi opiskelijaa, jotka eivät olleet antaneet lupaa nimensä julkistamiseen internetissä.

Yhteensä 72 opiskelijaa, alin pistemäärä 15,79

Katy Elo

Katy
Elo

koulusihteeri 040 868 4960
Tuomas Raja

Tuomas
Raja

rehtori 040 725 2098

Takaisin ylös